Ogród Japoński Warszawa

Ogród japoński na Mokotowie

Ogród japoński w Wilanowie

Ogród japoński w Warszawie

Ogrody w stylu japońskim – czym się wyróżniają?

Kamienne rzeźby, strumyki, głazy – to tylko przykłady nieodłącznych elementów ogrodu japońskiego. Jeżeli marzysz o ogrodzie rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni, z naszą pomocą nadasz swojej działce orientalnego charakteru. Co najważniejsze: ogrody w stylu japońskim wpasują się w każdą przestrzeń – zarówno bardzo małą, jak i taką o wyjątkowo pokaźnych rozmiarach.

Bez względu na wielkość działki ogrody japońskie muszą być dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Nie ma w nich miejsca na przypadek czy bałagan – wręcz przeciwnie, położenie każdego kwiatu i krzewu lub rzeźby jest starannie przemyślane. Przestrzeń jest więc staranna i elegancka. Najbardziej charakterystycznym elementem ogrodu japońskiego jest fantazyjnie ukształtowana roślinność, dlatego prym w tego typu ogrodach wiodą sosny drobnokwiatowe lub japońskie oraz rośliny doniczkowe takie jak fikus, które z łatwością dają się formować. Wskazane są także rośliny, które symbolizują długowieczność, między innymi zimozielone. Kolorem przewodnim w ogrodzie jest zieleń, a barwne kwiaty stanowią jedynie ożywcze akcenty. Chętnie wybierane są zwłaszcza drzewka bonsai, które nadają całości niepowtarzalny wygląd.

Ogród japoński Warszawa — kompleksowe usługi

Wiele osób może się zastanawiać, dlaczego warto postawić na naszą firmę. Przede wszystkim oferujemy naszym klientom kompleksową obsługą. Ogród japoński (Warszawa) musi być przede wszystkim przygotowany z dbaniem o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Dlatego pierwszym naszym krokiem jest przygotowanie kompleksowego projektu, wizualizacji, szkiców, a także spis wszystkich niezbędnych roślin i innych elementów, jak głazy, kamienie czy oczka wodne.

Projektując ogród japoński (Warszawa) wykorzystujemy najnowocześniejsze na rynku ogrodniczym narzędzia, a także zbieraną przez lata wiedzę i bogate doświadczenie. Dzięki temu klient może mieć pewność, że jego ogród japoński (Warszawa) zostanie stworzony z najwyższą pieczołowitością i dbałością o każdy szczegół. Co równie ważne, do każdego zlecenia podchodzimy w pełni indywidualnie. Każdy projekt jest dokładnie omawiany z klientem i w pełni dostosowany do wielkości jego ogrodu.

Ogrody japońskie sprzyjają kontemplacji

Ogrody w stylu japońskim to nie tylko zieleń. To także zbiorniki wodne, w których pływają kolorowe rybki, a także wodospady i potoki. Woda – według japońskiej symboliki – oznacza życie, ruch, przemijanie, dlatego nie powinno jej zabraknąć na przydomowym tarasie lub w ogródku. Kamień z kolei symbolizuje trwałość, niezmienność rzeczy, dlatego jest doskonałym uzupełnieniem wodnych akcentów. Najlepiej sprawdzą się nieciosane głazy oraz żwirowe place, które subtelnie podkreślą naturalny charakter przestrzeni. Granice ogrodu japońskiego są lekko zatarte – na niewielkich przestrzeniach niektóre drzewka mogą rosnąć poza granicami posesji, natomiast na większych działkach ogród powinien niepostrzeżenie wychodzić poza swoje ramy. Jest to gwarancją harmonicznego krajobrazu. Spacer w tak starannie zaprojektowanym miejscu z pewnością zachęci do kontemplacji. Dzięki temu, że krajobraz jest stonowany, a nie przytłoczony krzykliwymi barwami, ogród pozwala nam się odprężyć oraz wypocząć. Przebywanie w nim to prawdziwa rozkosz dla duszy i ciała!

Jeżeli marzysz o japońskim zakątku w swoim ogrodzie, doskonale trafiłeś. Zajmujemy się aranżacją, projektowaniem oraz wykonywaniem ogrodów utrzymanych w charakterystycznym japońskim stylu. Małe ogrody japońskie to nowoczesne propozycje, które wykonujemy z dużą przyjemnością. Stworzyliśmy już setki takich projektów, dlatego gwarantujemy wiedzę i doświadczenie. Jeżeli szukasz unikalnego rozwiązania dla siebie i chcesz, by Twój ogród wyróżniał się na tle ogrodów sąsiadów, być może właśnie taka stylistyka przypadnie Ci do gustu. Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością porozmawiamy o Twoim ogrodzie!

Ogród japoński Warszawa — dlaczego my?

Nasza firma w ciągu ostatnich lat zaprojektowała już nie jeden ogród japoński (Warszawa). Z naszych usług korzystają zarówno klienci prywatni, jak i przedsiębiorcy, którzy pragną posiadać koło siedziby swojej firmy pięknie zaprojektowaną i uspokajającą zieleń. Najwyższą jakość naszych usług potwierdzają opinie użytkowników, którzy zwracają uwagę przede wszystkim na nasz duży profesjonalizm oraz bardzo dużą wiedzę naszych ekspertów.