Projektowanie, zakładanie i pielęgnacja ogrodów leśnych

Ogród leśny w Zalesiu Górnym 1

Ogród leśny w Zalesiu Górnym 2

Renowacja ogrodu w Konstancinie

Ogród leśny w Wildze

Ogród Leśny Otwock

Ogród leśno-parkowy Józefów

Leśna działka daje wiele możliwości – to idealne miejsce, by urządzić ogród wyróżniający się prostotą i harmonią z krajobrazem. Gęsta szata roślinna oraz drzewa są ogromnym atutem i tworzą idealną bazę pod wyjątkowy ogród leśny. Taki ogród pozwala docenić bliskość natury, zrelaksować się, nabrać dystansu, spojrzeć na wszystko z innej perspektywy.

Ogrody leśne, czyli naturalne projekty pełne charakteru

Największą zaletą działki leśnej jest wyjątkowy mikroklimat, który jak żaden inny pozwala na stworzenie niezwykłego ogrodu. Dużym plusem jest naturalne zagospodarowanie terenu – leśny charakter działki sprawia, że najczęściej nie trzeba sadzić zbyt wielu nowych gatunków roślin, aby otrzymać spektakularny efekt. Naturalnie występujące drzewa i rośliny decydują o charakterze ogrodu, nadając mu niepowtarzalny wygląd. Aranżując ogród leśny, wystarczy jedynie subtelnie uporządkować przyrodę, a więc wkomponować nasz wymarzony projekt w krajobraz, tworząc tym samym harmonijną całość. Nie trzeba ingerować w to, co jest doskonałe w swojej prostocie. Spektakularny efekt murowany!

Kawałek lasu na Twojej działce

Co sprawia, że ogrody zakładane na leśnych działkach mają tak wyjątkowy charakter? Głównym powodem jest piętrowy układ roślinności – nad pełnymi uroku bylinami, mchami i porostami rosną krzewy i niższe drzewka, nad tym wszystkim górują zaś wysokie korony drzew. Wyśmienitą dekoracją leśnego ogrodu może być piękny bluszcz porastający pnie. Zapewniamy – efekt jest wręcz magiczny! Rośliny występujące w ogrodzie to ich naturalni „mieszkańcy”, dlatego są idealnie dostosowane do warunków środowiska naturalnego, a dzięki temu nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Leśne rośliny świetnie potrafią zaopiekować się same sobą i cieszą oko przez cały rok – ogród zmienia swój charakter w zależności od pory roku, ale nawet zimą, gdy przyroda wydaje się uśpiona, zaskakuje swoim pięknem i wyjątkowością.

Postaw na naturalność

Aby nie zniszczyć naturalnego piękna ogrodu – las sam w sobie stanowi niezwykłą oprawę – idealnym rozwiązaniem do leśnego ogrodu będą naturalne nawierzchnie, wykonane z kamienia lub żwiru, a także ogrodzenia obsadzone pnączami i proste meble ogrodowe, na przykład z drewna lub rattanu. Architekturze ogrodowej można także nadać nieco rustykalnego stylu, wykorzystując podczas projektowania ogrodu korę. Nie powinno się natomiast stosować sztucznych materiałów. Niewskazane jest także sadzenie w ogrodzie obcych gatunków roślin, które nie tylko zaburzają naturalny leśny krajobraz, lecz także nie mają w nim zapewnionych odpowiednich warunków do rozwoju, co sprawia, że wyglądają nieatrakcyjne, a nawet obumierają.

Profesjonalnie zaprojektowany ogród? Zaufaj ekspertom!

Zakładanie ogrodów leśnych, w których stawia się głównie na naturalność i niewielką ingerencję w przyrodę, może wydawać się mało skomplikowane. Nic bardziej mylnego – stanowi to nie lada wyzwanie dla projektantów! Chociaż piękno znajdującego się w sąsiedztwie lasu jest niezaprzeczalnym autem, potrafi być również sporym utrudnieniem – szczególnie ze względu na dość małe nasłonecznienie działki. Jako firma specjalizująca się w projektowaniu i aranżacji ogrodów różnego rodzaju posiadamy dużą wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Wykorzystujemy to, by tworzyć piękne i unikatowe projekty, które każdego dnia cieszą oczy domowników i zachwycają wszystkich gości. Pomożemy w stworzeniu idealnego projektu i dobierzemy odpowiednie gatunki roślin, które doskonale zaaklimatyzują się w specyficznym środowisku leśnym oraz naturalnie wkomponują się w przestrzeń leśnej działki. Zachęcamy do kontaktu i współpracy – z przyjemnością zaaranżujemy wymarzony ogród na leśnej działce, uwzględniając preferencje i wskazówki klienta.