Ogrody na Dachu - Warszawa

Zielony dach na Białołęce

dachy zielone Warszawa Zielone dachy Warszawa
                          dachy zielone
                          zielone dachy

Zielone dachy – Warszawa. Nowoczesność i ekologia

Jeśli cenisz sobie innowacyjność i ekologiczne rozwiązania, zwróć uwagę Ci się nowy trend, który staje się coraz popularniejszy również w naszym kraju. Zielone dachy nie tylko ładnie wyglądają, ale także przynoszą wiele korzyści – ekologicznych, społecznych i ekonomicznych. To bardzo ciekawy wizualnie efekt, który świadczy o nowoczesności domowników i ich wysokim poczuciu estetyki.

Zielone dachy są wypełnione bujną przyrodą, która jest przyjaznym i naturalnym środowiskiem do wypoczynku. Dziś to rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne, choć dawniej można było zobaczyć je tylko w filmach. Obecnie zielone dachy można coraz częściej obserwować również w naszym kraju, to rozwiązanie staje się szczególnie popularne w dużych miastach, takich jak Warszawa, Łódź czy Kraków. Nic dziwnego! Mieszkańcom metropolii brakuje zieleni, ciszy i natury, cenią więc sobie ich namiastkę, którą mogą stworzyć na dachu swojego domu.

Zielone dachy to doskonały pomysł na ciekawą, a jednocześnie praktyczną aranżację. Nie tylko prezentują się estetycznie, ale też stanowią barierę dla zanieczyszczeń, pochłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen. Wytwarzają w okolicy specyficzny mikroklimat oraz doskonale pełnią funkcję termoizolacyjną zarówno latem, jak i zimą. Zielone dachy przyczyniają się więc do redukcji kosztów klimatyzacji oraz ogrzewania. Do innych atutów tego nowatorskiego rozwiązania należy także zapewnianie ochrony przed promieniami UV, które nie niszczą elementów konstrukcyjnych i powierzchni dachu w tak dużym stopniu jak w przypadku klasycznych rozwiązań. Zielone przestrzenie na dachu perfekcyjnie tłumią hałas, zapewniając domownikom ciszę i spokój. Projektując zielone dachy w Warszawie, mamy duże pole do popisu – takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacyjnych. Ogrody na dachu mogą być zaprojektowane w dowolnym stylu oraz podzielone na konkretny strefy, takie jak utwardzane ścieżki, tereny z roślinnością oraz zacienione miejsca na ławkę.

Projekt zielonego dachu w Warszawie – ciekawe wyzwanie aranżacyjne

Zakładanie zielonych dachów jest sporym wyzwaniem. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie powierzchni dachu przed wilgocią oraz dopasowanie poszczególnych elementów tak, aby nie obciążać stropów. Nasze profesjonalne podejście oraz wiedza naszych pracowników gwarantują, że ani wewnątrz, ani na zewnątrz budynku nie pojawiają się zacieki, grzyb czy pleśń. Takie zielone przestrzenie często zakładane są nad ostatnią kondygnacją wysokich budynków, w których znajduje się wiele mieszkań – w takiej sytuacji tym bardziej zwracamy uwagę na łatwość pielęgnacji. Proponujemy roślinność, która jest wytrzymała, niewymagająca i łatwa w uprawie, a do tego prezentuje się atrakcyjnie. Zielone ogrody można też z powodzeniem założyć na dachach domów jednorodzinnych – nawet niewielką przestrzeń można wykorzystać na stworzenie strefy roślinnej i kwiatowej, która pozwoli domownikom odpocząć na łonie natury. Takie rozwiązanie z pewnością wyróżni nasz dom na tle pozostałej zabudowy.

Zielone dachy? Warszawa na nie zasługuje! Zachęcamy do kontaktu, a z chęcią udzielimy więcej informacji i pomożemy Ci stworzyć wymarzoną przestrzeń ogrodową na dachu. W dużych miastach brakuje przestrzeni zielonych, dlatego niewielka działka nie musi być przeszkodą, by zrealizować marzenie o ogrodzie. Możesz go mieć nie przed domem, ale na nim!