Ogrody naturalne

Ogród naturalny w Piotrowicach

Ogród naturalny w Pruszkowie

Ogród naturalny w Latchorzewie

Ogród naturalny w Sade Budach

Ogród naturalny w Wilanowie

Ogród naturalny w Gołkowie

Ogród naturalny w Robercinie

Ogród naturalny w Warszawie

Ogród naturalny w Opaczy

Ogród naturalny w Kędzierówce

Ogród Naturalny w Nowej Wsi

Ogród Naturalny Zawady

Ogród Naturalny Warszawa

Nieco nieuporządkowane i asymetryczne – takie właśnie są ogrody naturalne. Powstają głównie na bazie roślinności występującej w naturalnym środowisku, dzięki czemu tworzą z krajobrazem spójną i harmonijną całość. Ogrody naturalne stają się coraz modniejsze ze względu na swoją praktyczność. Nie wymagają zbyt wiele uwagi, wysiłku ani czasu; są nie tylko łatwe w pielęgnacji, ale też bardzo wdzięczne – gwarantują wypoczynek i sprzyjają odprężeniu.

Ogrody naturalne, czyli jakie?

Główną ideą projektowania ogrodów naturalnych jest naśladowanie natury. Ważną częścią ogrodów są duże trawniki i łąki, otoczone rabatami z bylinami i roślinami jednorocznymi, które często spotykamy przy polnych drogach. Drzewa i krzewy są posadzone nieregularnie, stwarzając wrażenie, jakby ogród zaprojektowała natura, a nie człowiek. Doskonałym pomysłem może być posadzenie w ogrodzie malowniczego wrzosowiska! Pasującymi roślinami są także wszelkiego rodzaju pnącza, które niedbale rozrastają się na ogrodzeniu lub pergolach. W ogrodach naturalnych mogą występować ozdoby i dekoracje, na przykład poidełka dla ptaków lub kolorowe ule. Natomiast do stworzenia architektury ogrodowej przydadzą się meble rustykalne, naśladujące prosty, wiejski styl, wykonane z drewna, wikliny czy korzeni drzew. Takie detale powinny być jednak subtelne, by za bardzo nie rzucać się w oczy, a jedynie stanowić dopełnienie tego naturalnego krajobrazu.

Ogrody naturalne zapewniają unikalną atmosferę i spokój, co doceniają zarówno mieszkańcy miast, jak i wsi. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom przyrody, ponieważ zacienione drzewami alejki oraz tajemnicze zakątki stanowią kryjówkę dla wszelkiego rodzaju ptactwa i małych zwierząt. Naturalny ekosystem przyciąga również pożyteczne owady. Zakładając ogród naturalny, dbamy więc o przyrodę i dajemy dom wielu stworzeniom.

Ogrody naturalne pod kontrolą

Chociaż ogrody naturalne często sprawiają wrażenie nieco niedbale urządzonych, ich aranżacja nie może być kwestią przypadku. Taki nieestetyczny nieporządek na działce wraz z upływem czasu stawałby się coraz bardziej nieznośny, ogród przestałby być miejscem kojarzącym się z odpoczynkiem i wywołującym dobry nastrój. W ogrodach naturalnych pozornie nie widać ręki architekta krajobrazu, ale bez interwencji fachowca nie byłby one tak atrakcyjnym wizualnie miejscem. Muszą więc być pod stałą kontrolą, chociaż nie wymagają tak częstego koszenia, pielenia czy przycinania jak ogrody tradycyjne. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób zabieganych, które nie mają czasu na pracochłonną pielęgnację ogrodu, ale chcą cieszyć się malowniczym otoczeniem wokół domu.

Nasza firma specjalizuje się w zakładaniu ogrodów naturalnych. Klientom, którzy nie chcą poświęcać zbyt dużo czasu na doglądanie ogrodu, polecamy odporne rośliny, które rzadko chorują i nie wymagają szczególnej opieki. Aby ogród naturalny prezentował się atrakcyjnie, sadzimy je w taki sposób, by różne odcienie zieleni idealnie ze sobą współgrały. Zajmujemy się także zakładaniem systemów nawadniania, dzięki czemu roślinom regularnie dostarczana jest optymalna ilość wody bez żadnego wysiłku domowników. Przed rozpoczęciem prac projektowych z uwagą słuchamy oczekiwań i propozycji naszych klientów. Następnie przyglądamy się temu, co rośnie w okolicy – mogą to być mieszanki krzewów, samotne drzewa, mchy. Przykładowo: jeżeli działka położona jest w regionach górskich, doskonałym elementem ogrodu może okazać się bystry strumień wijący się między kamieniami.