Zakładanie ogrodów Warszawa

Ogród to piękne miejsce, które pozwala nam na wypoczynek i kontakt z naturą, a przy tym stanowi prawdziwą ozdobę działki. Jeśli chcemy, by roślinna kompozycja cieszyła nasze oko i podkreślała piękno posesji, ogród musi być przemyślany i założony we właściwy sposób. Jest to bardzo pracochłonne i trudne zadanie. Jeśli chcemy się cieszyć piękną kompozycją roślinną, warto skorzystać z usług profesjonalistów.

Po pierwsze – projekt

Chcąc stworzyć zachwycający ogród, nie można do pracy przystąpić spontanicznie. Bardzo istotne, by wszystko zostało dokładnie zaplanowane. Właśnie dlatego przed każdą realizacją tworzymy dokładny projekt ogrodu. Dzięki niemu można optymalnie zagospodarować całą przestrzeń oraz zaprojektować piękną kompozycję roślinną.

Nasze projekty powstają zawsze w oparciu o komunikację z klientem. Podczas projektowania bierzemy pod uwagę również warunki panujące na posesji, dzięki czemu jesteśmy w stanie wybrać odpowiednie gatunki roślin oraz odpowiednio je rozmieścić, by miały możliwie najlepsze warunki do życia.

Projekt ogrodu to oczywiście nie tylko wybór i rozmieszczenie roślin. W jego skład wchodzi również inne elementy np. części małej architektury, ścieżki, umiejscowienie tarasu, oświetlenia, rozmieszczenie trawników oraz innych elementów. Jesteśmy w stanie również stworzyć projekt przestrzeni z wydzielonymi strefami sezonowymi np. do uprawy warzyw lub przestrzeniami podzielonymi ze względu na charakterystykę np. część wypoczynkową rekreacyjną lub ozdobną.

Przed rozpoczęciem pracy dokładnie poznajemy oczekiwania i potrzeby klienta, dzięki czemu jesteśmy w stanie poznać jego dokładne preferencje i upewnić się, że finalny efekt będzie im odpowiadał. Bardzo istotne jest również wzięcie pod uwagę struktury posesji. Jeśli znajdują się na niej wzniesienia lub inne naturalne elementy ukształtowania terenu, będą się one świetnie prezentować w finalnej kompozycji. Jesteśmy w stanie zaprojektować przestrzeń w dowolnej stylistyce np. nowoczesnej, śródziemnomorskiej czy japońskiej.

Bardzo istotne jest również określenie ile klient będzie w stanie poświęcać czasu na pielęgnację ogrodu. Posadzenie wrażliwych i wymagających roślin na posesji klienta, który nie ma czasu lub chęci się nimi zajmować mijałoby się przecież z celem. Tworzenie projektu zagospodarowania przestrzeni kończy się wyceną kompleksowej realizacji usługi.

Realizacja projektu

Gdy przygotowany przez nas plan oraz wycena zostaną zaakceptowane, kolejnym krokiem jest realizacja projektu. Nasi pracownicy to doświadczeni i wykwalifikowani fachowcy, którzy wszystkie realizacje przeprowadzają z pełnym profesjonalizmem oraz wysoką dbałością o detale. Dzięki temu jesteśmy w stanie każdorazowo osiągać w pełni satysfakcjonujące efekt.

Jakie czynności są podejmowane w ramach zakładania ogrodów?

Zależnie od założeń konkretnego projektu, podejmujemy się odpowiednich czynności, takich jak:

  • nasadzanie roślin,
  • montaż instalacji wodnych,
  • zakładanie trawników,
  • budowa elementów małej architektury,
  • pielęgnacja roślin,
  • przygotowanie nawierzchni,
  • instalacja oświetlenia.

Czemu warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Profesjonalne zakładanie ogrodów to usługa, dzięki której można cieszyć się pięknie zaprojektowaną przestrzenią, nie poświęcając na to swojego cennego czasu.

Co wchodzi w skład usługi?

W ramach naszych usług ustalamy z klientem szczegółowe rozplanowanie przestrzeni, przygotowujemy szczegółowy projekt. Po jego zaakceptowaniu przez klienta przeprowadzamy realizację. Po zakończeniu prac oferujemy także pielęgnację terenów zielonych.

Priorytetem jest dla nas stworzenie ogrodu, który będzie w stanie zapewnić naszym klientom maksimum satysfakcji. Szczególnie istotne jest, by przestrzeń była komfortowa, sprzyjała rekreacji i wypoczynkowi. W tym celu dbamy o to, by każdy zakładany ogród odpowiadał konkretnym potrzebom i preferencjom klienta. Oferujemy wsparcie na każdym etapie realizacji, a nasi pracownicy bardzo chętnie dzielą się swoją specjalistyczną wiedzą oraz udzielają fachowych porad.